Wyżyna Teatralna 2021

Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Monodramistów

Warsztaty


Uwaga!

W związku z obostrzeniami 

na warsztaty obowiązuje osobna rezerwacja miejsc.

Rezerwacji można dokonać pod numerem telefonu 573 292 666.


Barbara Szarwiło, Chełm
Warsztaty z improwizacji teatralnej

Warsztaty z improwizacji teatralnej. Będziemy uczyć się słuchać, akceptować, opowiadać, powstrzymywać wewnętrznego cenzora, śmiać się, koncentrować. Poznamy kilka rozgrzewek, które wykorzystacie później choćby stojąc w kolejce Nauczę Was kilku moich ulubionych gier impro, które uwielbiam i takich, które wymyśliłam sama dla nudzących się dzieci, a to ogromne wyzwanie, wyrwać takich osobników  z marazmu! Jak czas nam pozwoli przygotujemy krótki pokaz  powarsztatowy!

Basia Szarwiło - Aktorka (dramatyczna, ale i komediowa na szczęście). Improwizatorka. Reżyserka. Od 11 lat związana  z Teatrem Ziemi Chełmskiej, gdzie gra i reżyseruje. Improwizować nieustannie uczy się w lubelskim Teatrze Lukla. Od września 2020 roku nauczycielka impro teatru w MDK  w Chełmie. Z wykształcenia animatorka kultury, i instruktorka teatralna, z potrzeby wewnętrznej wieczna poszukiwaczka  inspiracji .  Koordynatorka i pomysłodawczyni wielu projektów i produkcji  muzyczno –teatralnych, m.in. Ogólnopolskich Spotkań Profesjonalnych Teatrów Amatorskich, Opola Osiemdziesiąt, Pardon To Tu. Kocha teatr w sobie i siebie w teatrze.

 

 Przemysław Gąsiorowicz, Lublin
Zadania sceniczne

Przemysław Gąsiorowicz - Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Uczeń m.in. Jana Peszka, Mikołaja Grabowskiego, Marty Stebnickiej, Olgi Szwajgier, Krzysztofa Globisza, Anny Polony i Jerzego Stuhra. Współpracował m.in. z Teatrem Nowym w Łodzi. Obecnie (od września 2007) aktor Teatru im. J. Osterwy w Lublinie. Na Wyżynie Teatralnej zaprezentuje się w spektaklu "Skrzaty" oraz poprowadzi warsztaty w zakresie zadań scenicznych.

 

Damian Grzywna, Ruda-Huta/Świerże
Trzy Historie z Morałem

 

Trzy Historie z Morałem - to specyficzne warsztaty samoobrony podczas, których uczestnicy usłyszą trzy opowieści mające miejsce w rzeczywistości.
Biorący udział w toku zajęć i poprzez swoje zachowanie będą mogli stworzyć alternatywne - lepsze lub gorsze zakończenia.

Celem warsztatów jest pokazanie i uświadomienie uczestników o najbardziej powszechnych sposobach napaści oraz metodach przeciwdziałania i samoobrony w takiej sytuacji.

Damian Grzywna państwowy Instruktor Sportu i Rekreacji – specjalność Samoobrona. KMCS Internetional Instructor Level II. Instruktor Federacji CEK&KMA – stopień - Balck Belt I Dan Krav Maga. Instruktor strzelectwa sportowego federacji CEK&KMA. Uczestnik/Organizator wielu seminariów i szkoleń z zakresu: Survival/Bushcraft. Miłośnik militariów i uczestnik szkoleń o charakterze dywersyjno/zaczepnym w wypadku zaburzenia funkcjonowania podstawowych struktur państwowych. 

 


Festiwal Wyżyna Teatralna jest objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego 


Wyżyna Teatralna 2021
Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Monodramistów
Zadanie współfinansowane ze środków Samorządu Powiatu Chełmskiego

Joomla templates by a4joomla