Ogólnopolski Festiwal Teatrów Alternatywnych i Monodramistów
Wyżyna Teatralna

       Głównym założeniem jest kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego w społecznościach lokalnych poprzez inwestowanie w kapitał ludzki i społeczny, co na równi z kapitałem finansowym, jest podstawą rozwoju lokalnego. Budowanie związków miedzy ludźmi, wzajemnego zaufania i zaangażowania w sprawy wspólnoty, realizujące nowoczesne myślenie patriotyczne, odbywa się poprzez animację życia kulturalnego w sferze teatru.
„Wyżyna Teatralna” ma charakter spotkań najciekawszych teatrów zarówno z terenu województwa lubelskiego jak i z pozostałych regionów Polski, oprócz prezentacji scenicznych prowadzone są warsztaty dla instruktorów i uczestników festiwalu, ponadto rok rocznie gwarantujemy liczne niespodzianki i wypoczynek w klimacie teatru.
Dzięki Wyżynie Teatralnej chcemy zmienić myślenie o teatrze, pokazać, że teatr to nie budynek z aksamitnymi fotelami a wspaniała zabawa oparta na relacjach międzyludzkich.
    Staramy się aby w programie Festiwalu znalazły się artystyczne prezentacje teatrów z różnych zakątków Polski, między innymi gościliśmy grupy teatralne z Goleniowa, Gryfina, Jarosławia, Maszewa, Lublina, Kielc, Rzeszowa, Rybnika, Krosna, Słupska, Warszawy, Krakowa.
Prezentacje spektakli połączone są z warsztatami, prezentacjami plenerowymi, występami towarzyszącymi a także z udziałem uznanych artystów polskich. Na scenie w Rudce (Gmina Ruda-Huta) między innymi wystąpili: Andrzej Golejewski, Jan Peszek, Przemysław Gąsiorowicz, Mikołaj Grabowski, Iwona Bielska, Olga Mysłowska, Tomasz Karolak, Rafał Rutkowski, Marcin Zarzeczny czy Caryl Swift. Odwiedzają nas też reżyserzy w roku 2013, w charakterze czysto rekreacyjnym gościł u nas Stanisław Miedziewski (uznany reżyser teatralny).

Planowany termin Wyżyny Teatralnej 2019 to: 1-4 sierpnia.

Joomla templates by a4joomla