Wyżyna Teatralna 2018
Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Monodramistów


GALERIA


Fot. Jakub Połajdowicz

Fot. Karolina Szwalikowska

Fot. Karolina Szwalikowska

Fot. Karolina Szwalikowska

Fot. Karolina Szwalikowska

Fot. Jakub Połajdowicz

W dniach 2-5 sierpnia 2018 r. w CKiR w Rudce odbyła się jedenasta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów i Monodramistów Wyżyna Teatralna. Przebiegła ona pod hasłem "Pieniądze i Sława" Pierwszego dnia tradycyjnie otwierając festiwal zaprezentowali się gospodarze czyli Teatr OKO spektaklem pt. "NIE". Następnie całe Centrum Kultury w Rudce zamieniło się w Los Angeles a Wyżyna w Hollywood w nawiązaniu do hasła edycji. Na czerwonym dywanie zaprezentowały się gwiazdy sceny teatralnej, filmowej czy muzycznej, a to wszytko dzięki uczestnikom oraz widzom festiwalu. Po inauguracji w iście hollywoodzkim stylu na senie zaprezentowały się: Teatr NOTOCO z Kraśnika i Teatr Pierwszego Kontaktu z Lublina. Dzień zakończył się koncertem zespołu "BARDARK" z Chełma na którym obyła się premiera ich nowego teledysku.

W kolejnych dniach na scenie mogliśmy zobaczyć: Przemysława Gąsiorowicza z Lublina, Adama Sokolnickiego z Głębokiego, Jerzego Kałduś z Lublina, Teatr Krzesiwo z Warszawy, Fundacje Banina z Lublina, Teatr Banalia z Rzeszowa, Teatr Straszydełka z Ulanu-Majorata, Teatr Poławiacze Pereł z Lublina, Teatr Poezji z Łukowa, Teatr Małych Form Sylaba z Białej Podlaskiej. Na wyróżnienie zasługuje Teatr OSP Ruda, który tradycyjne zaprezentował cieszący się niezwykłą popularnością "Performance Piana".

Wyżyna Teatralna jednak nie żyje samymi spektaklami. Ważnym elementem tego festiwalu są warsztaty teatralne, które odbywały się od piątku do niedzieli i zostały zakończone pokazami powarsztatowymi ostatniego dnia festiwalu. Warsztaty prowadzili: Przemysław Gąsiorowicz, Henryk Kowalczyk, Agnieszka Wilecka, Bartłomiej Miernik oraz Damian Grzywna.

Wyżyna Teatralna ponownie przyciągnęła teatry z całej Polski oraz tłumy widzów. Przyszła edycja odbędzie się w dniach 1-4 sierpnia na którą zapraszamy już teraz.

Marcin Nawrocki

 


Festiwal Wyżyna Teatralna jest objęty Honorowym Patronatem zespołu 

 


 Festiwal Wyżyna Teatralna jest objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego 


 Wyżyna Teatralna 2018
Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Monodramistów
Zadanie współfinansowane ze środków Samorządu Powiatu Chełmskiego

Joomla templates by a4joomla