WYŻYNA TEATRALNA 2013
Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Monodramistów

WARSZTATY

Henryk Kowalczyk

Twórca autorskiego Teatru Scena 6, który przetrwał ponad ćwierć wieku i do dziś uważany jest jako jeden z najważniejszych w lubelskiej alternatywie. Henryk Kowalczyk jest reżyserem między innymi takich przedstawień jak: „Zesłani do raju”, „ Psalmy”, „Wiosna Ludów” czy „Heretycka symfonia”. W poszukiwaniu  pełniejszego i sprawniejszego funkcjonowania artystycznego w realiach nowej codzienności H. Kowalczyk powołuje do życia Fundację Sztuki im. Brunona Schulza. Przed kilku laty H. Kowalczyk organizuje w Lublinie (przy Wojewódzkim Ośrodku Kultury) „Festiwal Teatrów Niewielkich” – ogólnopolski przegląd monodramów. Pomysłodawca i organizator I  edycji Wyżyny Teatralnej w Kopinie w 2008r. W trakcie tegorocznej "Wyżyny Teatralnej" poprowadzi warsztaty w zakresie teatru alternatywnego.


 Przemysław Gąsiorowicz

 Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Uczeń m.in. Jana Peszka, Mikołaja Grabowskiego, Marty Stebnickiej, Olgi Szwajgier, Krzysztofa Globisza, Anny Polony i Jerzego Stuhra. Współpracował m.in. z Teatrem Nowym w Łodzi. Obecnie (od września 2007) aktor Teatru im. J. Osterwy w Lublinie. Na Wyżynie Teatralnej zaprezentuje monodram pt.: "Nienawidzę" i " Tuwim" oraz poprowadzi warsztaty w zakresie elementarnych zadań aktorskich.


  Mariusz Tarnożek

 

 Absolwent Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach, aktor, wokalista, animator społeczno-kulturalny, śpiewak ludowy, konferansjer... aktor Teatru "Pracownia Prowincja" z Michałowic, ponad 10 lat współpracował aktorsko z Teatrem „Brama” z Goleniowa współtworząc jednocześnie projekty animacyjno-kulturalne. Prowadzi również warsztaty aktorskie i wokalne oraz wykonuje pieśni archaiczne bazując na technice śpiewu głosem białym. W repertuarze posiada stare i nieco zapomniane pieśni polskie, pieśni ludowe i obrzędowe z różnych regionów, jak również utwory łemkowskie, romskie i inne. Uczestniczył w XLI Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym w kategorii solista dokonując tam nagrania pieśni archaicznych dla I programu Polskiego Radia w Warszawie. Jest również laureatem w kategorii solistów w XXII Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych i Gawędziarzy Ludowych w Lipianach. W trakcie tegorocznej Wyżyny Teatralnej poprowadzi warsztaty wokalno-teatralne.


 Adam Sokolnicki

Absolwent UMCS Lublin oraz Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego z dziedziny teatru. Instruktor teatralny, pedagog, wychowawca trudnej młodzieży, animator kultury, konferansjer, laureat konkursów poetyckich, społecznik. Od lat związany z Wyżyną Teatralną. W tym roku zaprezentuje monodram "Lament paranoika" oraz poprowadzi warsztaty teatralne w zakresie poezji i prozy.


Festiwal Wyżyna Teatralna jest objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego


 


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Przyznanej Pomocy na operacje z zakresu małych projektów w ramach działania  413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013 ,pt.: „Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Monodramistów Wyżyna Teatralna” realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie.


 

 

Joomla templates by a4joomla