III Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodych
WYŻYNA TEATRALNA 2011

 MISTRZ

Mikołaj Grabowski

       Dyrektor Naczelny i Artystyczny "Narodowego  Starego Teatru" im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, wieloletni aktor i reżyser wielu cenionych i nagradzanych spektakli teatralnych oraz telewizyjnych, m.in. "Opis obyczajów" wg Jędrzeja Kitowicza w Teatrze STU, "Trans-Atlantyk "Witolda Gombrowicza w Teatrze im. Jaracza, Teatrze im. Słowackiego i Teatrze Telewizji czy "Prorok Ilja" Tadeusza Słobodzianka w Teatrze Nowym w Łodzi. W trakcie tegorocznej Wyżyny Teatralnej zaprezentuje monodram „Audiencja II” wg. Bogusława Schaeffera.


 

Henryk Kowalczyk

        Twórca autorskiego Teatru Scena 6, który przetrwał ponad ćwierć wieku i do dziś uważany jest jako jeden z najważniejszych w lubelskiej alternatywie. Henryk Kowalczyk jest reżyserem między innymi takich przedstawień jak: „Zesłani do raju”, „ Psalmy”, „Wiosna Ludów” czy „Heretycka symfonia”. W poszukiwaniu  pełniejszego i sprawniejszego funkcjonowania artystycznego w realiach nowej codzienności H. Kowalczyk powołuje do życia Fundację Sztuki im. Brunona Schulza. Przed kilku laty H. Kowalczyk organizuje w Lublinie (przy Wojewódzkim Ośrodku Kultury) „Festiwal Teatrów Niewielkich” – ogólnopolski przegląd monodramów. Pomysłodawca i organizator I  edycji Wyżyny Teatralnej w Kopinie w 2008r. W trakcie "Wyżyny Teatralnej" poprowadzi warsztaty z Instruktorami.


Przemysław Gąsiorowicz
 
          Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Uczeń m.in. Jana Peszka, Mikołaja Grabowskiego, Marty Stebnickiej, Olgi Szwajgier, Krzysztofa Globisza, Anny Polony i Jerzego Stuhra. Współpracował m.in. z Teatrem Nowym w Łodzi. Obecnie (od września 2007) aktor Teatru im. J. Osterwy w Lublinie. Na Wyżynie Teatralnej zaprezentuje monodram pt.: "Gombrotypy" we własnej reżyserii oraz poprowadzi warsztaty.

 Sławomir Żyłka
 
        Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie oraz Studium Oświaty i Kultury Dorosłych w Warszawie. Za sobą ma epizody pedagogiczne w szkołach podstawowych. Jest autorem zeszytu literackiego „Moje ugory” wydanego przez WDK w Białej Podlaskiej (1989 r.) i współautorem tomiku „Z łukowskiej Pasieki” (1999 r.) oraz własnego  tomiku „Kolczasty owoc” wydanego przez Łukowski Ośrodek Kultury(2001 r. ). Należy do Bialskiego Klubu Literackiego „Maksyma”. Jest założycielem łukowskiej Galerii „PROwizorium” i Młodzieżowego Klubu Literackiego „Pasieka” a także pomysłodawcą wielu konkursów i imprez kulturalnych ŁOK i GOK w Ulanie-Majoracie. Prowadzi zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą -  wielu uczestników tych zajęć  z powodzeniem kontynuuje kształcenie artystyczne. Obecnie zajmuje się głównie kulturą  żywego słowa, teatrem obrzędowym i dziecięcym Teatrzykiem  „Straszydełka” oraz oprawą plastyczną  imprez i projektowaniem graficznym w obu Ośrodkach.  Wierny „Wyżynie Teatralnej” od jej początków. W trakcie tegorocznej "Wyżyny" poprowadzi warsztaty w zakresie plastyki teatralnej.

Adam Sokolnicki

        Absolwent UMCS Lublin oraz Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego z dziedziny teatru. Instruktor teatralny, pedagog, wychowawca trudnej młodzieży, animator kultury, konferansjer, laureat konkursów poetyckich, społecznik. Od lat związany z Wyżyną Teatralną. W tym roku zaprezentuje monodram autorski wyreżyserowany przez siebie pt. "Cafe Nadzieja" oraz poprowadzi warsztaty teatralne dla najmłodszych uczestników festiwalu.


 Festiwal Wyżyna Teatralna jest objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego


Joomla templates by a4joomla